Nakliyatta Ambalajlama

bannerpng2Nakliyatta ambalajlama bu işi yapanlar tarafından sanat olarak görülüyor. Muhtelif nedenler gereği ambalajlanması gereken ev eşyalarınız karton koli, hava kabarcıklı naylon, karton fıçı ve koli bandı ile ambalajlama işlemi gerçekleşir. Ambalajlamanın kalitesi müşterilerin seçimine ve kararına göre değişiklik gösterir.

Her nakliyat ekibinde montör elemanlar bulunur. İşlerini hassasiyet ile yapmaları gerekir. Eşyalarınız uzmanlar tarafından de-monte edildikten sonra işinde uzman paketleyiciler tarafından “patlayan lastikler” bizim bildiğimiz adıyla “pat pat” olarak adlandırılan ambalaj malzemesiyle kaplanır ve koli bandı ile bantlanır ve sürtünme (aşınma, çizilme, boya döküntüsü vb.) gibi sorunların oluşması tamamen engellenir.

Dış yapısı oldukça hassas olan buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, televizyon, termosifon, doğalgaz sobası, şofben gibi eşyalar en ufak darbelerde iz veya ezilme yaparak görüntü kirliliği oluştururlar. Bu tipte hassas eşyalar “ambalaj battaniyesi” adı verilen keçeden yapılma kumaşlarla sarılır ve darbeden zarar görmesi engellenmiş olur.

Kristal ve Cam eşyalarınız için yüksek kalitede ve yüksek karton variller, yatak ve şilteler için özel olarak yapılmış yatak kolileri, elbiseler için uygun boyutlarda yatay ve dikey yüksek boy koliler, mobilya ve beyaz eşyalar için patlak naylon (pat pat),üç katlı kraft kâğıdı ve tırtırlı kâğıt kullanılmaktadır.

Koltuk, vitrin, piyano ve diğer hacmi büyük eşyalar ise içine hava muhafaza eden naylonlarla kaplanır. Askı ile taşınacak giysiler ise özel olarak yapılmış askılı karton kutulara yerleştirilerek güvenli taşıma ortamı sağlanır. Cam eşyalar son derece titiz beyaz kâğıtlar ile sarılır. Antika eşyalar içinde özel paketleme işlemi yapılır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s